Spotkanie z policjantami

28 maja w ramach projektu "Smok Mądragon daję radę" uczniowie klas I - III spotkali się z policjantami: Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Opolu oraz prewencji z Komisariatu Policji w Dobrzeniu Wielkim. Panowie policjanci przybyli do naszej szkoły na zaproszenie pani Katarzyny  Wojnarowskiej - koordynatora projektu.

Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się podczas jazdy rowerem. Nasi goście zwrócili  uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówili  sposoby unikania lub pokonywania ich. Panowie  policjanci  uczulili  także uczniów, aby zawsze pamiętali o zapinaniu pasów  podczas podróży samochodem.  Ponadto podkreślili , jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się. Na koniec spotkania pan policjant pokazał dzieciom jak  kieruje  ruchem, natomiast uczniowie klasy I wcielili się w kierowców.