Pasowanie na ucznia

7 listopada 2013r. odbyła się w naszej szkole szczególna uroczystość. Pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniow ZSP w Kup.

Zanim to nastąpiło nasi najmłodsi zaprezentowali przygotowany na tę  okazję program artystyczny w którym zaprezentowali wiersze, piosenki, wykazali się umiejętnością liczenia i znajomością liter.

Pod czujnym okiem starszych kolegów odpowiadali na pytania " Quizu pierwszoklasistów" i wykonywali zadania ruchowe.

Na koniec każdy " kandydat" na ucznia klasy I, aby zostać pilnym i mądrym uczniem musiał wypić przygotowany przez wychowawczynię  " Napój mądrości i odwagi".

Zmagianiom dzieci towarzyszyli przybyli na uroczystość rodzice, nauczyciele oraz starsi koledzy.

Gdy wreszcie nastąpiło Ślubowanie i padły słowa " Ślubuję dobrze wypełniać obowiązki ucznia" - przyszła chwila na pamiątkowe zdjęcie oczywiście w stroju galowym i birecie.

wychowawczyni klasy I - p . Iwona Jankowska