WOŚP 2014

„Na ratunek”– pod takim hasłem zagrała w tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Pieniądze zebrane podczas 22. finału przeznaczone będą na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

W Zespole Szkolno Przedszkolnym w Kup  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz trzeci . Sztab na czele którego stanęła pani Katarzyna Wojnarowska  zaangażował 20 wolontariuszy, którzy przez cały dzień kwestowali na ulicach wszystkich miejscowości Gminy Dobrzeń Wielki oraz na ulicach Brynicy, Ładzy i Kaniowa. W tym roku pieniądze dla najmłodszych i seniorów zbierali: Paulina Bagińska, Karolina Bryksa, Paulina Długosz, Tobiasz Jaceniuk, Wiktoria Jankowska, Julia jeziorna, Devid Kachel, Natalia Kiełbus, Katrin Koschny, Magdalena Kozioł, Błażej Krupa, Patrycja Misch, Wiktoria Panek, Paulina Siwiec, Marta Skrzipczyk, Victoria Szewczyk, Paulina Wieczorek, Bianca Wiench, Klaudia Zawierta i Agnieszka Zowada.

Po raz kolejny mieszkańcy Kup  i okolicznych miejscowości zdali egzamin z ofiarności, nie szczędzili pieniędzy , okazali hojność i dobrą wolę. Wolontariusze spotkali się z życzliwością i serdecznością darczyńców.

Impreza finałowa rozpoczęła się o godz. 16.30 na terenie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kup gdzie na wszystkich gości  czekało mnóstwo atrakcji.

Imprezę  rozpoczęło przedstawienie „Dziewczynka z zapałkami” przygotowane przez uczniów szkoły pod kierunkiem  pań: Moniki Ledwolorz i Katarzyny Krawczyk.

Na sali gimnastycznej odbywały się mecze piłki siatkowej pomiędzy zakładami pracy: Urzędem Gminy w Dobrzeniu Wielkim , Szpitalem w Kup oraz  Nadleśnictwem. Po zaciętej walce wygrała drużyna Urzędu Gminy w Dobrzeniu Wielkim. Zawodnicy odbierając z rąk pana Wójta Henryka Wróbla  puchar i przechodniego misia zapowiedzieli, że  za rok również postarają się zwyciężyć , aby miś stał się ich własnością. II miejsce  w  zdobyła drużyna Szpitala w Kup, natomiast trzecie pracownicy  Nadleśnictwa.

W przerwach meczów odbył się pokaz szermierki w wykonaniu UKS Start Opole.

Zarówno na sali gimnastycznej jak i na scenie na zewnątrz odbywały się  występy artystyczne.  W tym roku zaprezentowali się : Mażoretki " Seniorita",  Orkiestra Dęta pod batutą Mirosława Gutki , solistka  formacji tanecznej " Adena"-  Weronika Panek, Konstanty Kasprzak i Katarzyna Żółkiewska  oraz  uczniowie i absolwenci Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kup : Malwina Papiewis, Weronika Panek , Natalia Rosłanowska, Marta Skowron, Vanessa Schumilas, Katarzyna  Napolska, Milena Cieślak, Oliwia Gusta, Helena Krupa, Michał Sieczka, Mateusz Sieczka.

Do zabawy wszystkich gości zachęcał wodzirej Kacperek.

Na terenie szkoły zorganizowano kawiarenkę w której rodzice uczniów i wychowanków sprzedawali  gorące napoje i pyszne ciasta upieczone własnoręcznie przez rodziców. Można było również posilić się grochówką bigosem, kiełbaskami i ziemniakami z ogniska  oraz  zjeść przepyszne gofry i pizzerinki.

W czasie imprezy chętni mogli  zakręcić kołem fortuny, wziąć udział w loterii fantowej, wylicytować gadżety WOŚP, zakupić książki na kiermaszu  lub ewentualnie przejść się do punktu medycznego, gdzie dokonywano pomiaru cukru we krwi , ciśnienia i udzielano porad dietetycznych.

Harcerska Grupa Ratownicza z Opola przygotowała pokaz ratownictwa medycznego oraz przeprowadziła szkolenie z pierwszej pomocy. Odbył się także pokaz robotów w wykonaniu GROM – Grupy Robotycznie Opętanych Maniaków.

Najmłodsi spotkali się z Policusiem, który w towarzystwie policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Opolu oraz policjanta Krzysztofa Załuskiego ( dzielnicowego z Kup) rozdawał im światełka odblaskowe.

Chętni mogli zaopatrzyć się w domowe przetwory w Kupskim Byfeju.

Podczas XXII finału próbowaliśmy pobić rekord w  długości łańcucha z serc " Serce bliżej serca" . Łańcuch długości 16,5 m z  podpisami wszystkich gości powędruje na oddział geriatrii Szpitala w Kup.

O godz. 20.00 podczas Światełka do nieba odbył się pokaz fajerwerków.

Imprezę zakończyły występy zespołów: Finding Eden z Dobrzenia Wielkiego oraz  Flavor z Prószkowa. Pomimo lekkiego mrozu atmosfera była bardzo gorąca i wszyscy cudownie się bawili.

Nad bezpieczeństwem bawiących czuwali policjanci z Komisariatu Policji w Dobrzeniu Wielkim oraz strażacy ochotnicy z Kup.

Impreza nie odbyłaby się, gdyby nie ogromne zaangażowanie pani dyrektor Danuty Bieszaj i pani Katarzyny Wojnarowskiej oraz  rodziców, uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły  oraz licznych sponsorów i darczyńców. Bardzo ważną i odpowiedzialną funkcję pełniły tego dnia  panie : Alicja Stefan, Monika Ledwolorz i Małgorzata Kowalska – Czubat.  One to zajęły się liczeniem pieniędzy, a było co liczyć bo ostatecznie udało nam się zebrać   20 660 złotych.

Więcej zdjęć z imprezy:https://plus.google.com/photos/110052261639779602779/albums/5972361161874322737