Szlachetna Paczka

Społeczność naszej szkoły po raz kolejny wzięła udział w akcji Szlachetna Paczka, której finał odbył się w tym roku w dniach od 6 do 8 grudnia. Całą szkołą przygotowywaliśmy paczkę dla 4 – osobowej rodziny z Opola. Uczniowie, rodzice i nauczyciele przynosili artykuły plastyczne, produkty żywnościowe, odzież, zabawki, środki czystości. Szkolnymi koordynatorkami paczki były panie Katarzyna Wojnarowska i Iwona Jankowska, które wspólnie z Samorządem Uczniowskim zapakowały wszystkie rzeczy i odwiozły je w  do magazynu w Opolu.

Wszystkim, którzy włączyli się do akcji dziękujemy cytując słowa wielkiego Polaka - Jana Pawła II:

Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów.

Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi."

Drogi Darczyńco,

Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!

Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.

Cieszymy się, że uczestniczyłeś w radości obdarowanej rodziny podczas dostarczenia paczki.

Wolontariusz, który opiekował się rodziną chciał przekazać kilka słów od siebie.

Relacja z dostarczenia i rozpakowywania paczki przez rodzinę:
Paczka była niesamowicie bogata w prezenty, co wprawiło Rodzinę w zaskoczenie. Kiedy razem z wolontariuszami wnosiliœśmy podarunki, hojność Państwa nawet nieco speszyła Rodzinę. Niestety wszystkie prezenty nie zostały rozpakowane od razu, gdyż było ich wiele, pozwoliliśmy zrobić to Rodzinie po naszym wyjœściu, w swoim gronie. Dzieci niesamowicie cieszyły się z przyjazdu Mikołaja - za którego przebrał się jeden z wolontariuszy. Chłopczyk od razu zaczął przeszukiwać paczki, oczekując jakichśœ podarunków specjalnie dla niego. Jego buzia rozpromieniła się, gdy je znalazł. Cieszył się z każdego drobiazgu. Rodzice stali wzruszeni obok sterty œświątecznych kartonów. Rozpakowywanie ich na pewno sprawiło im ogromną przyjemność i niespodziankę.
Co chce Państwu przekazać wolontariusz:
Bardzo dziękuje wszystkim osobom, które zaangażowały się w tworzenie Świątecznego prezentu! Osobiście, po rozmowach z potrzebującą rodziną, mogę Państwa zapewnić, że to uczciwi i skromni ludzie, którzy zasłużyli na pomoc.  Mam nadzieję, że doznali Państwo dużo radoœci podczas tworzenia paczki, gdyż rodzina była niesamowicie wzruszona. Matka rodziny ze łzami w oczach kazała przekazać Państwu ogromne podziękowania za okazanie szlachetnego serca! Życzę, aby zawsze spotykali Państwo na swojej drodze dobrych i pomocnych ludzi. Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku :)
Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:
Chcielibyśœmy serdecznie podziękować za okazanie nam dobrego serca. Niezmiernie się cieszymy. Dzięki tak dobrym ludziom, jak Państwo, będziemy mogli spędzić wspaniałe Święta, przy bogato zastawionym stole, górze zabawek i prezentów. Na pewno jeszcze przez długi czas będziemy miło wspominali ten niezwykły i hojny gest... Życzymy wszystkiego dobrego oraz wspaniałych ŒŚwiąt Bożego Narodzenia w rodzinnym gronie! Z całego serca dziękujemy!