Grzybobranie 2013

28 września 2013 roku nasza szkoła wspólnie z Radą Sołecką i strażakami zorganizowała III Grzybobranie.

Harmonogram tegorocznej imprezy  przedstawiał się następująco:

- pokaz mody grzybowej,

- gra planszowa „ Grzybobranie”

- wyplatanie koszyczkow z papierowej wikliny

- pogadanka „ Jak zbierać grzyby i nie zapłacić mandatu ?”

- ognisko integracyjne dla klas I gimnazjum

- zajęcia w kuchni „Z grzybami w roli głównej”

- ozdabianie  „grzybowych” ciasteczek upieczonych na tę okazję przez mamusie uczniów z klas I – III

- prelekcja dla klas I – III na temat grzybów jadalnych i trujących , którą przygotowała klasa IIIa,

- gry i zabawy na świeżym powietrzu

- mecz piłki siatkowej

W piękny, jesienny poranek na miejscu zbiórki stawili  się  grzybiarze, którzy o godz. 10.00  wyruszyli na  poszukiwania urodziwych borowików, podgrzybków, kani i innych gatunków grzybów. Po trzech godzinach zaczęli powracać pierwsi zadowoleni uczestnicy ze swoimi zbiorami, wśród których przeważały podgrzybki, kozaki, kurki i kanie.
        W tym roku udało się  zebrać ponad 64 kg  grzybów i pobić ubiegłoroczny rekord. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki w postaci   wiklinowych koszy, zestawów  grzybiarzy oraz szklanych słojów na przetwory.

Spotkanie zakończyliśmy smacznym posiłkiem. Kiełbaski  z grilla serwowali strażacy natomiast klasy II gimnazjum  pizzę  i tosty.

Na temat imprezy przeczytać można także w zakładce "Pisali o nas"

Więcej zdjęć:https://plus.google.com/photos/110052261639779602779/albums/5928985476916513473