Festiwal Nauki

7 maja odbył się w naszej szkole  II Festiwal Nauki połączony z Dniami Otwartymi Szkoły. Hasło tegorocznego festiwalu brzmiało „ Nauka ,czy magia, magia, czy nauka ?” Tego dnia odwiedzili naszą placówkę  uczniowie którzy od września rozpoczną naukę w naszej szkole. Tym najmłodszym towarzyszyli rodzice.

Festiwal rozpoczęliśmy  od zbiorowego odczytania wiersza Juliana Tuwima „Lokomotywa”.

Następnie odbył się pokaz magii . Artyści zapraszali do pokazu uczniów, rodziców i nauczycieli których raz po raz zaskakiwali magicznymi sztuczkami.

Czarodziejskie okręgi, karty, pojawiająca się i znikająca woda w kielichach, magiczny sznurek, kolorowe chusty -  wszystko to wywarło na oglądających wielkie wrażenie. Uczniowie i rodzice bardzo chętnie włączali się do wspólnej zabawy, a wszystkie występy  nagradzane były gromkimi brawami  (to znak, że wszystkim się podobało).

Dla klas I – III  i przedszkolaków  przygotowaliśmy warsztaty : ceramiczne  oraz robienia biżuterii. Uczniowie wzięli także udział w zajęciach podczas których zaprezentowano im różne doświadczenia z dziedziny chemii i fizyki.  Zajęcia dla najmłodszych przygotowały i poprowadziły panie: Beata Cebula, Iwona Jankowska i Katarzyna Wojnarowska.

Podczas festiwalu nauki uczniowie klasy II b pod czujnym okiem pani Anny Dzierżan -  Tarapacz  przygotowali doświadczenia chemiczne pt: „ Chemia w kuchni”.

Uczniowie mogli także obejrzeć wystawę militariów przygotowaną przez panią Reginę Janczy.

Na festiwalu gościliśmy  panią z Uniwersytetu Opolskiego, która zaprezentowała uczniom wiele ciekawych doświadczeń naukowych.

Festiwal nauki zakończył pokaz baniek mydlanych przygotowany przez firmę Wertini.

zdjęcia z festiwalu: https://plus.google.com/photos/110052261639779602779/albums/5881433381489946145