Pierwszy Dzień Wiosny

Od wielu lat w naszej szkole zgodnie z tradycją uroczyście obchodzimy Pierwszy Dzień Wiosny. Jak co roku większość  uczniów  naszej szkoły pokazała, że to szczególne święto można spędzić inaczej niż pójść na wagary. W radosnych nastrojach uczniowie „wyszli z ławek”, by wspólnie się bawić. Program obchodów Dnia Wiosny został przygotowany przez panie: Beatę Cebulę, Iwonę Jankowską i Katarzynę Wojnarowską.

Dzieci z klas I – III przyszły do szkoły pięknie  i kolorowo ubrane.

Uczniowie klas I – VI  rozpoczęli dzień  od przygotowania wiosennego śniadania, później przyszedł czas na działalność  plastyczną. Na zakończenie uczniowie rywalizowali w  międzyklasowym turnieju , podczas którego wykonywali różne zadania ( rozpoznawali zwiastuny wiosny , wsłuchiwali się w odgłosy zwierząt, śpiewali piosenki, rozwiązywali zagadki , układali wiersze). Klasy gimnazjalne oprócz przygotowania wiosennego śniadania miały za zadanie wykonać Marzannę.

Najładniejszą kukłę wykonali uczniowie klas III gimnazjum, natomiast konkurs „ śniadaniowy” wygrała klasa I gimnazjum.

Turniej wiedzy wygrały klasy I – III, najładniejsze prace plastyczne wykonała klasa VI. Konkurs na najładniejsze wiosenne przebranie wygrały:

I miejsce – Magdalena Pyka ( kl. I )

II miejsce Wiktoria Mielnik ( kl. II)

III miejsce Małgorzata Kulesza ( kl. II ) i Małgorzata Pramor ( kl. I)

Obchody Pierwszego Dnia Wiosny zakończyliśmy spaleniem  przygotowanej wcześniej Marzanny.

Uczniowie  aktywnie uczestniczyli we wszystkich atrakcjach przewidzianych obchodami święta wiosny. Uważamy, że takie uroczystości, angażujące zarówno uczniów, jak i nauczycieli, są doskonałą formą integracji społeczności szkolnej.

Więcej zdjęć z obchodów Pierwszego Dnia Wiosny: