Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

13 stycznia w naszej szkole po raz drugi zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Orkiestrowe granie rozpoczęliśmy 12 stycznia Balem karnawałowym dla uczniów klas I - III i przedszkolaków. Bal odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim.

13 stycznia od godziny 7.30 nasi wolontariusze kwestowali na ulicach wszystkich miejscowości gminy Dobrzeń Wielki oraz w Murowie, Brynicy, Kaniowie i Łubnianach. W tym roku tej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy podjęli się: Paulina Długosz, Klaudia Pogrzeba,Klaudia Zawierta,Łukasz Piegza, Monika Jacyniuk, Monika Makarewicz, Katrin Czubak,Błażej Krupa, Devid Kachel, Magdalena Kozioł, Tomasz Lisowski, Dominika Rosiek, Karolina Bryksa, Paulina Siwiec, Fabian Lisowski, Katarzyna Henel, Monika Fiech oraz Piotr Sobiech. Opiekunem sztabu była pani Katarzyna Wojnarowska.

Finałowe granie rozpoczęliśmy o godzinie 15.00. Na terenie szkoły wszystkich gości czekało mnóstwo atrakcji.

Na sali gimnastycznej odbywały się mecze piłki siatkowej pomiędzy zakładami pracy: Urzędem Gminy , Szpitalem w Kup, Nadleśnictwem i ZGKiM w Kup. Po zaciętej walce wygrała drużyna szpitala, natomiast pracownicy urzędu zajęli II miejsce.

Zarówno na sali gimnastycznej jak i na scenie na zewnątrz odbywały się występy artystyczne. Swiomi występami zaszczycili nas: Mażoretki " Seniorita", grupa baletowa " Arabesque", sekcja akrobatyczna" Gwiazda" , formacja taneczna " Adena", "Kupskie Echo", Studio Piosenki z GOK, solistka Justyna Wystub oraz członkowie Opolskiej Akademii Capoeiry. Nie mogło zabraknąć rownież uczniów i absolwentow naszej szkoły: Aleksandry Golec, Malwiny Papiewis, Weroniki Panek , Natalii Rosłanowskiej, Marty Skowron oraz Vanessy Schumilas, Kasi Napolskiej, Laury Cebuli i Sandry Król.  Do zabawy wszystkich gości zachęcał wodzirej Kacperek.

Na terenie szkoły zorganizowano kawiarenkę w której sprzedawano gorące napoje i pyszne ciasta upieczone własnoręcznie przez kochane mamy naszych uczniów. Można było również posilić się grochówką (dziękujemy  paniom kucharkom z przedszkola), bigosem, kiełbaskami z ogniska ( ukłony w stronę strażaków), chlebem ze smalcem i ogórkami ( te smakołyki przygotowała pani Ania Scheffczyk).

W czasie imprezy chętni mogli przejechać się bryczką, którą powoził pan Konrad Dendera, zakręcić kołem fortuny, wziąć udział w loterii fantowej lub ewentualnie przejść się do punktu medycznego, gdzie dokonywano pomiaru cukru we krwi , ciśnienia i udzielano porad dietetycznych.

Najmłodsi spotkali się z Policusiem, ktory rozdawał im odblaskowe opaski.Chętni mogli zakupić coś w Kupskim Byfeju, gdzie prowadzono sprzedaż wyrobów domowych i regionalnych.

Podczas XXI finału próbowaliśmy pobić rekord w  długości łańcucha z serc " Serce bliżej serca" . Łańcuch długości 14 m z  podpisami wszystkich gości powędrował na oddział geriatrii Szpitala w Kup.

O godz. 20 podczas światełka do nieba wypuściliśmy w niebo chińskie lampiony ( mamy nadzieję, że wszystkie życzenia się spełnią). Imprezę zakończyły występy zespołów: FLAVOR i NIEMODLIN. Pomimo mrozu atmosfera była bardzo gorąca i wszyscy cudownie się bawili.

Nad naszym bezpieczeństwem czuwali policjanci z Posterunku Policji w Dobrzeniu wielkim oraz strażacy ochotnicy.

Nasza impreza nie odbyłaby się, gdyby nie ogromne zaangażowanie pani dyrektor Danuty Bieszaj i pani Katarzyny Wojnarowskiej oraz  rodziców, uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły  oraz licznych sponsorów i darczyńców.

Więcej na temat finału znajdziesz w zakładce pisali o nas. Echo Gmin Opolskich nr 1

Zdjęcia z balu karnawałowego:https://plus.google.com/photos/110052261639779602779/albums/5834021058142443425

Zdjęcia z finału::https://plus.google.com/photos/110052261639779602779/albums/5833571743147151089