Szlachetna paczka

W grudniu z inicjatywy pani Katarzyny Wojnarowskiej i Samorządu Uczniowskiego nasza szkoła podjęła się przygotowania szlachetnej paczki. Jej adresatem  była rodzina, która w wyniku splotu nieszczęśliwych zdarzeń znalazła się w bardzo trudnej sytuacji materialnej.

W piątek 7 grudnia  wszystkie podarowane artykuły zostały zapakowane i przekazane fundacji WIOSNA, która zajmuje się dostarczeniem paczki pod wskazany adres. Nasza szlachetna paczka składała się z 27 części. Znalazły się w niej: trwała żywność, słodycze, artykuły chemiczne, środki czystości, artykuły szkolne, kuchenka elektryczna, książki, zabawki, ubrania. W niedzielę 9 grudnia paczki zostały dostarczone do Hali Okrąglak gdzie mieścił się jeden z opolskich magazynów , a stamtąd pojechały do rodziny.

Poniżej relacja z przekazania paczek rodzinie.

Drogi Darczyńco,

Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!

Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne. Wyobraź sobie, jak poczuła się rodzina, która otrzymała przygotowaną przez Ciebie paczkę. Być może od dawna nie dostała prezentu.

Poniżej znajduje się relacja z dostarczenia paczki rodzinie (oznaczonej numerem OPO-1025-030003) oraz słowa podziękowania od obdarowanych i wolontariusza:

Relacja z dostarczenia i rozpakowywania paczki przez

rodzinę:

Rodzina już na samym początku była zaskoczona ilością darów. I już przy samym wnoszeniu pudełek pojawiły się pierwsze łzy. Rozpakowywaniem paczek zajął się Olek z pomocą taty. Każdy kolejny karton był jak niespodzianka, nie wiadomo co się w nim znajduje. W pierwszej otwartej paczce znalazły się torebki dla pani Kasi, która chyba do końca nie wierzyła, że je otrzyma. Z kolejnej paczki Olek wypakował narzędzia dla taty, pana Grzegorza. Wreszcie trzecia paczka była przeznaczona tylko dla niego: gry, puzzle, przybory szkole. Olek obejrzał każdą rzecz. Tak było z każdym pudłem: chwila niecierpliwości, zajrzenie do środka i ogromna radość. Przyjemnością dla nas Wolontariuszy było słuchanie planów dotyczących wykorzystania każdego z podarków. Furorę zrobiły ananasy w puszkach, które Olek uwielbia oraz kapcie -zwierzaki, niezbędne na chłodne zimowe dni. Trudno w całości przekazać wszystkie emocje, jakie towarzyszyły Rodzinie i nam Wolontariuszom podczas wizyty. Na pewno na długo zapamiętam te chwile.
Co chce Państwu przekazać wolontariusz:
Drodzy Darczyńcy! Z całego serca dziękuję Pani Katarzynie Wojnarowskiej  i wszystkim zaangażowanym w przygotowywanie "Szlachetnej Paczki". To właśnie dzięki Wam święta Bożonarodzeniowe pani Kasi, pana Grzegorza i Olka będą szczęśliwsze. To właśnie Wy podaliście pomocną dłoń i podarowaliście otwarte serca tym, którzy tego bardzo potrzebowali. Jesteście prawdziwą SuperDrużyną Szlachetnej Paczki! Z okazji zbliżających się świąt, życzę Wam, Waszym bliskim wiele spokoju i ciepła w rodzinnym gronie oraz radości i uśmiechu, którym obdarzajcie każdego spotykanego na swej drodze. Karolina
Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:
"Składamy serdeczne podziękowania Państwu wraz z Całą Rodziną, która przygotowała dla nas "Szlachetną Paczkę". Bardzo jesteśmy wdzięczni za pomoc i tak ważne dla nas wsparcie w trudnych etapach życia. Dziękujemy gorąco. Życzymy Wesołych i Zdrowych Świąt Bożego Narodzenia i Wszystkiego najlepszego w Nowym 2013 Roku. Z podziękowaniami Katarzyna, Grzegorz z synkiem Olusiem. To dla nas tak ogromnie wiele znaczy!"