Pasowanie na ucznia

"Już nie jestem przedszkolakiem, odtąd jestem już pierwszakiem"- to hasło było myślą przewodnią uroczystości "Pasowania na uczniów kl. I".
Ten szczególny dzień odbył się w naszej szkole 26.10.2012r. Uroczystą akademię rozpoczęli uczniowie klasy II, którzy pod kierunkiem swojej wychowawczyni P. Beaty Cebuli przygotowali krótki montaż słowno – muzyczny.

W dalszej części uczniowie klasy I pod przewodnictwem wychowawczyni Pani Katarzyny Wojnarowskiej zaprezentowali swój program artystyczny. Pierwszoklasistki wspierały  uczennice gimnazjum , które  wcieliły się  w  role magików, czarownic i pipi langstrumpf . Kandydatki  na uczniów tańczyły  , śpiewały   piosenki, recytowały  wiersze, za co nagrodzone  zostały  gromkimi brawami. Następnie dziewczynki  złożyły przysięgę, w której ślubowały m.in.: sumiennie wypełniać obowiązki ucznia, szanować nauczycieli oraz rodziców.
Uroczystego "Pasowania" dokonała dyrektor szkoły Pani  Danuta Bieszaj.

Do grona uczniów zostały włączone: Daria Krawiec, Helena Krupa, Aleksandra Leszczyńska, Julia Mielnik, Magdalena Pramor i Magdalena Krupa.
Na zakończenie  uczennice  kl. I dostały   upominki od Pani Dyrektor, uczniów klasy II oraz Samorządu Uczniowskiego.. Uroczystości tej towarzyszyli rodzice, nauczyciele oraz uczniowie szkoły podstawowej. Po akademii uczennice klasy I zostały zaproszone na słodki poczęstunek, który przygotowały ich wspaniałe mamusie.