Pierwszy Dzień Wiosny

Nietypowo, bo 22 marca, świętowaliśmy w naszej szkole nadejście wiosny. Z tej okazji klasy trzecie  gimnazjum przygotowały dla swoich młodszych kolegów i koleżanek wiele atrakcji.

Rozpoczęliśmy od konkursu na wiosenne śniadanie. Zadaniem każdej klasy było przygotowanie wcześniej wylosowanej potrawy i odpowiednie jej zaprezentowanie, bo liczył się nie tylko smak, ale i estetyka podania.

Jury składające się ze smakoszy uczących się w naszej szkole z ogromnym poświęceniem i zaangażowaniem degustowało przyrządzone dania i wyłoniło zwycięzców, którymi zostały: w SP kl. II w kategorii wygląd potrawy, kl. VI - w kategorii smak i odpowiednio w GP kl. IIIb i Ia.

Kolejne zabawy podzieliśmy już według grup wiekowych.

Uczniowie szkoły podstawowej mogli więc sprawdzić kondycję w wyścigach rzędów, a następnie  zaprezentować swoje talenty wokalne i taneczne w " Mini Playback Show". Publiczności najbardziej spodobały się występy dziewcząt z kl. VI ( I miejsce), Mateusza Sieczki z kl. I i Ani Koschny z kl. I. Trzeba jednak  pogratulować też pozostałym uczestnikom wspaniałych pokazów i podziwiać  ich zaangażowanie oraz odwagę.

W czasie gdy młodsi już  się wesoło bawili, gimnazjaliści przystąpili do rywalizacji w " Familiadzie". Prowadził ją nasz szkolny Karol Strasburger, czyli Devid Kachel, a pomagali mu Florian Kokot, Artur Witaszewski i Mateusz Rosicki.

Odpowiadając na pytania, klasowe drużyny często wykazywały się oryginalnością i dużą wyobraźnią, szczególnie wtedy, gdy musiały popisać się wiedzą zdobytą na lekcjach.

Ostatecznie najwięcej punktów na swym koncie zgromadziła klasa Ib i to ona zdobyła tytuł laureata szkolnej  "Familiady". Pierwszy dzień wiosny zakończyliśmy rozgrywkami halowej piłki nożnej.

Teraz pozostało nam już tylko oczekiwanie na ponowne nadejście wiosny, a to już za rok!

napisała p.  Katarzyna Sowa