XX finał WOŚP

8 stycznia po raz pierwszy w naszej szkole  zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego  powstał sztab, który zaangażował 23 wolontariuszy – uczniów i absolwentów naszej szkoły. W pracy wolontariuszy pomagali również rodzice. Nad pracą sztabu czuwała pani Katarzyna Wojnarowska.

O godzinie 15.00 na boisku szkolnym rozpoczęła się impreza plenerowa, której organizacją zajęły się panie :  Danuta Bieszaj – dyrektor szkoły i Katarzyna Wojnarowska. Ogromne wsparcie okazali nam również rodzice, którzy ochoczo włączyli się w  przygotowanie imprezy.

Na boisku szkolnym dzięki pomocy ZGKiM w Kup  pojawiły się 3 namioty, jeden przeznaczony na scenę dla występujących. Sprzęt nagłaśniający i obsługa dotarła na finał dzięki pomocy Domu Kultury w Dobrzeniu Wielkim.  Palące się ogniska, w których można było usmażyć  kiełbasę, upiec ziemniaki oraz napić się gorącej herbaty obsługiwali nasi strażacy, czuwając jednocześnie nad bezpieczeństwem. W szkole  można było, dzięki wysiłkom wspaniałych mam wypić kawę, herbatę oraz pokosztować domowych wypieków, ale również placka drożdżowego ufundowanego przez piekarnię  w Kup. Nie mogło zabraknąć  domowego smalcu , kiszonych ogórków, grochówki i bigosu.  Dużą popularnością cieszyła się loteria fantowa którą przygotowaliśmy dzięki rodzicom i wspaniałym sponsorom.

W czasie imprezy odbywały się także licytacje. Licytowano kosze z domowymi wyrobami i artykułami spożywczymi przygotowane przez poszczególne klasy naszej szkoły, dwie płaskorzeźby w drewnie którą  własnoręcznie wykonali na tę okazję panowie : Józef  Sieczka oraz  Gerard Fiech, darmowy bilet na „Odjazdowy dzień wśród motocyklistów strażaków” ufundowany przez Opolski oddział Klubu  Motocyklowego  Strażaków.  W trakcie licytacji największą popularnością cieszyła się koszulka klubu  ZAKSA Kędzierzyn Koźle z autografami zawodników, plastron klubu żużlowego Kolejarz Opole z Indywidualnych Mistrzostw Europy,  gadżety WOŚP oraz okolicznościowe kubki.

W czasie plenerowej imprezy na naszej scenie występowali uczniowie  i absolwenci  szkoły w Kup: Malwina Papiewis, Natalia Rosłanowska, Aleksandra Golec, Weronika Panek oraz zespoły działające prze GOK w Dobrzeniu Wielkim: Cudaki, Hip hop Freaky, Ethno Drums Djembe, studio piosenki, kabaret "Cool - oh".

Na naszej scenie gościliśmy także Krzysztofa Riwolda  oraz Waldka  Nowaka  z zespołu Country Nowak.  Uczniowie naszej szkoły wystawili  Jasełka przygotowane pod czujnym okiem pań: Moniki Ledwolorz i Katarzyny Krawczyk.

Imprezę zakończyło światełko do nieba w udziałem Teatru Tańca i Ruchu z Ogniem „ Mantikora”.

Bardzo ważną i odpowiedzialną funkcję pełniły tego dnia nasze kochane panie : Alicja Stefan, Monika Ledwolorz i Małgorzata Kowalska – Czubat.  One to zajęły się liczeniem pieniędzy, a było co liczyć bo ostatecznie udało nam się zebrać   21 299 złotych i  62 grosze.

Wszystkim nauczycielom ,rodzicom i uczniom bardzo dziękujemy za pomoc i wsparcie.

Dyrektor Danuta Bieszaj

Katarzyna Wojnarowska