Ogólnopolski Dzień Zdrowego Śniadania.

Dnia 8 listopada, który obchodzony jest w Polsce jako Dzień Zdrowego Śniadania, w naszej  szkole zorganizowano śniadanie dla uczniów klas I - III.

Nauczycielki : Katarzyna Wojnarowska, Iwona Jankowska i Beata  Cebula — koordynatorki akcji wspólnie z dziećmi  przygotowały zdrowe śniadanie pełne wartościowych produktów żywnościowych.
Ławki we wszystkich klasach zamieniły się w obficie zaopatrzone stoły z kolorowymi kanapkami, owocami i warzywami , zdrowymi sokami i dużą ilością produktów mlecznych.

Zanim rozpoczęła się konsumpcja smakołyków dzieciaki przypomniały sobie  12 zasad zdrowego odżywiania się. Wśród nich te  o 5 posiłkach dziennie oraz o 5 porcjach warzyw, owoców lub soku. Podczas zajęć  przypomniano dzieciom, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia.

Śniadanie nie doszłoby do skutku gdyby nie pomoc i zaangażowanie wspaniałych rodziców z  klas I – III. To oni zaopatrzyli swoje pociechy w niezliczoną ilość produktów z których mogliśmy wyczarować przepyszne śniadania. Bardzo im za to dziękujemy.

Wychowawczynie klas I – III.

Więcej zdjęć w albumie Picasa.