Wyjazd do teatru.

W środę 25 października uczniowie klas II - V pojechali do Opola na sztukę teatralną pt." Bullerbyn. O tym jak dzieci domowym sposobem zrobiły sobie las i co z niego wyrosło". Nową, współczesną historię, inspirowaną książką Astrid Lindgren napisał Tomasz Śpiewak.

Na deskach Teatru im. J. Kochanowskiego sześcioro dziecięcych  bohaterów powieści: Lasse, Bosse, Olle, Anna, Lisa i Britta - snuło  opowieść o tym, jak odtworzyć las, jak go zbudować na nowo. Twórcy przedstawienia między wierszami starali się postawić  pytania o przyrodę, która kiedyś była nieograniczonym placem zabaw, a dzisiaj jest zagrożona.

Na scenie było  bajecznie kolorowo, a efekt ten został uzyskany niecodziennymi metodami. min. trash artem, czyli sztuką tworzoną ze śmieci i odpadków: butelek, puszek, folii. Twórcy postanowili bowiem pójść tropem dziecka, które tworzy świat od zera i nadaje przedmiotom nową funkcję – w tym przypadku bawiąc się surowcami wtórnymi.