Grzybobranie

31 września w naszej szkole odbyło się Wielkie Grzybobranie. Impreza miała charakter środowiskowy, a jej gospodarzami byli nauczyciele i uczniowie  naszej szkoły na czele z panią dyrektor Danutą Bieszaj oraz Rada Sołecka, Nadleśnictwo w Kup, LZS  i OSP.

Punktualnie o godz. 9.30 grzybiarze ochotnicy wyruszyli w teren z nadzieją że uda im się znaleźć grzyby chociaż prawdę powiedziawszy nikt za bardzo w to nie wierzył. W tym czasie na terenie szkoły odbywały się konkursy plastyczne, prezentacje multimedialne, bieg w terenie. Można było także obejrzeć wystawę „ Grzyby jadalne i trujące” przygotowaną przez opolski sanepid.

Około godziny 13.00 jurorzy przystąpili do ważenia i oceniania przyniesionych przez zawodników koszy z grzybami.

W czasie festynu można było skosztować pysznych ciast upieczonych przez mamy naszych uczniów, posilić się grochówką ugotowaną przez panie kucharki z przedszkola lub kiełbaskami z grilla, które dzielnie piekli nasi strażacy.

Imprezę zakończyły występy artystyczne zespołu ludowego „ Krzanowiczanki” oraz uczniów naszej szkoły.

Więcej na temat grzybobrania można przeczytać w zakładce: Pisali o nas.