Światowy Dzień Ziemi

Każdego roku 22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. W tym roku tematem przewodnim święta naszej planety była woda. Z tej okazji przygotowano gazetę z ciekawostkami o wodzie. Uczniowie poznawali zasoby, zagrożenia i sposoby oszczędzania wody pitnej. Z ogromnym zaangażowaniem malowali podwodny świat na wielkich arkuszach papieru. Przeprowadzali ciekawe eksperymenty z wodą. Dając wyraz zadowolenia z zielonych terenów wokół naszej szkoły chętnie spożywali wspólne śniadania na zielonej trawce. Chcąc jeszcze bardziej upiększyć nasze otoczenie nadali nowe życie kamieniom malując na nich owady i rośliny. Polne kamienie nabrały kolorów i zdobią wejście do naszej szkoły.

Na terenie ZS-P w Kup zorganizowano także akcję ,, Pelargoniowy zawrót głowy" , której celem było ukwiecenie przestrzeni życiowej miejscowości Kup. Wzięli w niej udział nauczyciele, uczniowie oraz mieszkańcy Kup i okolicznych miejscowości. Teraz nasza mała planeta będzie jeszcze piękniejsza.

Autor: Alicja Stefan