Lekcja przyrody w terenie

W piątek, 14 kwietnia uczniowie klasy 2 wybrali się z wychowawcą do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Ładzy. Mieli tam okazję uczestniczyć w wyjątkowo ciekawych zajęciach. Na początku spotkania obejrzeli prezentację o   Stobrawskim Parku Krajobrazowym oraz wystawy roślin i zwierząt. Wiele emocji i zaangażowania  wzbudziła lekcja przyrody w terenie, podczas której uczniowie różnymi zmysłami poznawali las i szukali zwiastunów wiosny. Poznawanie przyrody poprzez zabawy pobudzało ich do aktywnego działania, kreatywnego myślenia, uważnej obserwacji i koncentracji. Pracowały wszystkie zmysły pobudzane darami lasu. Nasze spotkanie zakończyliśmy ogniskiem. To był wyjątkowo udany dzień, a lekcja przyrody w terenie na długo pozostanie w naszej pamięci. Zapraszamy na krótką fotorelację.

Autor: Alicja Stefan