Nietypowy Pierwszy Dzień Wiosny

W tym roku uczniowie naszej szkoły trochę inaczej spędzili 21 marca. Był to u nas Dzień Grecki.
Każda klasa opracowała i przedstawiła treści związane z tym krajem. Poznaliśmy m.in. flagę, godło, malarstwo wazowe, grecki taniec Zorbę, mity, rodzaje kolumn antycznej Grecji czy maski teatralne. Za wielkie zaangażowanie klasy zostały nagrodzone wieńcami laurowymi, również wykonanymi przez uczniów. W trakcie dnia, odbyły się Igrzyska Olimpijskie oraz konkurs na sałatkę grecką, a w holu pojawiła się galeria zdjęć przedstawiająca dzieła greckiej kultury antycznej. Na uroczyste podsumowanie działań przeprowadzonych tego dnia, przybył Janusz Piontkowski – Sołtys Kup, który w imieniu Rady Sołeckiej Kup, przekazał ufundowane przez Radę Sołecką koszulki sportowe, za które serdecznie dziękujemy.