Wycieczka do Pragi

W dniach 9-11 maja 2011 roku w naszej szkole odbyła się wycieczka do czeskiej Pragi. Wyjazd spod szkoły miał miejsce o godzinie 6.00. Po dotarciu na miejsce mieliśmy okazję zwiedzać między innymi: Klasztor Strachowski, Lorettę, Katedrę św. Wita, Zamek Królewski, Złotą Uliczkę, Most Karola, Stare Miasto i wiele innych zabytków. Następnie udaliśmy się na nocleg do hotelu.

Następnego dnia w dalszym ciągu zwiedzaliśmy Stare i Nowe Miasto  (w tym Plac św. Wacława, Teatr Narodowy i Muzeum Narodowe) . Podczas kolejnego etapu wycieczki udaliśmy się do wyczekiwanego przez wszystkich Muzeum Czekolady, gdzie mogliśmy obserwować powstawanie słodkich pyszności a także zakupić masę smakołyków. Następnie pojechaliśmy autokarem do Jeseników, gdzie spędziliśmy kolejną noc.

Podczas trzeciego dnia wycieczki zwiedzaliśmy elektrownię szczytowo - pompową Dlouhe Strane. Kolejnym punktem programu były baseny termalne w Wielkich Losinach, gdzie chętni mogli zażywać kąpieli do woli. Następnie ponownie odwiedziliśmy Jeseniki, gdzie mogliśmy podziwiać  panoramę miasta. Był to już ostatni element naszej wycieczki. Po zakończeniu czasu wolnego udaliśmy się w drogę powrotną.

Każdy z uczestników wrócił zadowolony, pełen wrażeń i wspaniałych wspomnień.

Napisała Joanna Eifler - uczennica klasy IIIa