W wiosce indiańskiej.

25 maja 2011r. uczniowie klasy I -  III S.P. wraz ze swoimi wychowawczyniami: p. Iwoną Jankowską, p. Katarzyną Wojnarowską i p. Beatą Cebulą wybrali się na wycieczkę do Dąbrówki Dolnej. Tam odwiedziliśmy Wioskę Indiańską z Wielkich Równin Ameryki Północnej.

Na wstępie pomalowano nam twarze kolorowymi znakami, co wprawiło wszystkich w dobry nastrój. Poznaliśmy kulturę Indian różnych szczepów i plemion, indiańskie Tipi, a w nich mnóstwo misternie wykonanych przedmiotów codziennego użytku: strojów, instrumentów muzycznych, broni. Słuchaliśmy opowieści i ciekawostek o życiu Indian, o ich miłości do Ziemi, środowiska, zwierząt, którymi byli otoczeni. Próbowaliśmy swoich sił w konkurencjach, które miały na celu przygotowanie indiańskiej młodzieży do dorosłego życia. Inne dyscypliny sprawnościowe, w których braliśmy udział to: strzelanie z łuku, rzut włócznią i rzutkami do celu, indiański tor przeszkód, wyścig żółwi. Na koniec  zakupiliśmy pamiątki i udaliśmy się na  grilla.

Wycieczka dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń oraz możliwość zdobycia nowej wiedzy o  tak odległej dla nas kulturze.