Ogólnopolski Dzień Zdrowego Śniadania

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu uczniowie mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Dlatego od wielu lat  w naszej szkole uczestniczymy w programie „Śniadanie Daje Moc”. Podobnie jak w roku ubiegłym, w ramach tego programu, w 8 listopada  uczniowie z klas 1-3  wzięli udział w akcji Dzień Zdrowego Śniadania. Uczniowie poszczególnych klas wspólnie zorganizowali pyszne i zdrowe śniadania, które wyglądały kolorowo i bardzo apetycznie. Na stołach królowały pyszne i pożywne kanapki,   różnorodne owoce i warzywa. Było też mleko, jogurty oraz  owocowe soki- słowem wszystko, co mieści się w kategorii „zdrowej żywności”.

Wspólnie przygotowany i spożyty posiłek połączyliśmy również z przypomnieniem przede wszystkim ważnej roli śniadania, zwłaszcza dla młodych, rozwijających się organizmów, ale także zasad zdrowego odżywiania, wartości odżywczych warzyw, owoców i wybranych produktów.

Wszystkie te działania z pewnością przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów i uświadomiły, że „warzywa i owoce są na piątkę”.

Autor: Katarzyna Wojnarowska