Pasowanie na ucznia

22 października  odbyło się w naszej szkole uroczyste pasowanie na pierwszoklasistów. Zgodnie z tradycją, aby stać się pełnoprawnymi uczniami szkoły, pierwszoklasiści musieli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami. Śpiewali więc piosenki, recytowali wiersze, tańczyli  i odpowiadali na szereg pytań.

Pierwszoklasistów wierszem i piosenką przywitali uczniowie klasy II.

Następnie pierwszaki  w obecności rodziców, dyrekcji,  nauczycieli  oraz starszych kolegów ślubowali być pilnymi i wzorowymi uczniami, dobrymi kolegami, a swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po ślubowaniu Pani Dyrektor  Danuta Bieszaj dokonała  uroczystego pasowania każdego z uczniów.
Na pamiątkę uroczystości uczniowie otrzymali piękne dyplomy i liczne  upominki przygotowane przez dyrekcję szkoły, Samorząd Uczniowski oraz kolegów z klasy II.   Po akademii wszyscy udali się na poczęstunek, który przygotowali rodzice. Uroczystość była dla wszystkich ogromnym przeżyciem i na pewno długo będziemy ją wspominać.

Przy tej okazji dziękujemy mamusiom za przygotowanie słodkiego poczęstunku, a Pani Sabinie Sochor za zrobienie pięknej dekoracji.

Autor: Katarzyna Wojnarowska