W gospodarstwie agroturystycznym

8 października uczniowie klas I - III  odwiedzili  gospodarstwo agroturystyczne w Staniszczach Małych. Tam czekało na nich mnóstwo atrakcji i ciekawych zajęć edukacyjnych, które miały im przybliżyć pracę na gospodarstwie oraz ukazać uroki życia i pracy na wsi.

Dzieci  nauczyły się doić sztuczną krowę, kopały ziemniaki oraz upiekły  pyszne bułeczki. W czasie zajęć plastycznych wykonały wesołe figurki  z kolb kukurydzy. Pod koniec tego niezwykle emocjonującego pobytu na ,,farmie" dzieci jeździły na gokartach,  bawiły się na placu zabaw oraz delektowały się pysznymi kiełbaskami oraz własnoręcznie wykopanymi  ziemniakami. Na koniec wszystkie dzieci udały się do tajemniczego labiryntu z kukurydzy. Smutno było nam opuszczać niezwykłe miejsce jakim jest Gospodarstwo ,,Giprol", mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś je odwiedzimy.

Autor: Katarzyna Wojnarowska