Dzień św. Marcina

Już po raz drugi obchodziliśmy w Kup Dzień Świętego Marcina.
Późnym popołudniem zebraliśmy się w niedzielę 12.11.2017r. przy boisku treningowym, aby wspólnie pójść pochodem z Marcinem i żebrakiem na salę wiejską,  gdzie czekały już na dzieci różne atrakcje.

Najpierw pani Katarzyna Krawczyk uczyła piosenek o św. Marcinie, później panie z DFK Kup pomagały dzieciom robić smaczne rogaliki. Po przypomnieniu historii  świętego i legend związanych z jego życiem można było wygrać nagrody w quizie.

Bardzo ważnym punktem programu było rozdanie nagród zwycięzcom konkursu na najpiękniejszy lampion św. Marcina. Po wykonaniu papierowych podkówek dzieci mogły spróbować przez siebie zrobionych rogalików, pobawić się
i  potańczyć. Drogę do domu rozświetlały przepiękne lampiony przyniesione przez dzieci.

Obchody Dnia Św. Marcina zorganizowały nauczycielki: p. Katarzyna Krawczyk, Monika Ledwolorz- Gierok wraz z członkami DFK Kup
i OSP Kup.

Autor: Monika Ledwolorz - Gierok