Dziś w naszej szkole odbyła się bardzo ważna uroczystość – Pasowanie na Ucznia.
Pasowanie na Ucznia to pierwszy z najważniejszych szkolnych momentów w życiu każdego dziecka. To oficjalne przyjęcie do grona uczniów, to chwila do której warto wracać wspomnieniami.
Dzieci klasy pierwszej przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyły się wierszy, piosenek. Wytrwale ćwiczyły podczas prób. Aż nadszedł TEN DZIEŃ.
Dziś w szkole panowała świąteczna atmosfera. Dzieci ubrane na galowo, dekoracja sali gimnastycznej, wreszcie rodzice, którzy w tym dniu tak licznie przybyli do szkoły. A wszystko po to, aby ŚLUBOWANIE pierwszaków wypadło jak najlepiej.
W podniosłej atmosferze uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować szkołę, nie szczędzić sił na naukę oraz szanować innych. Punktem kulminacyjnym było pasowanie każdego dziecka na ucznia przez Dyrektora Szkoły – Rafała Kawałko.
Po uroczystym apelu uczniowie wraz z rodzicami udali się do klasy na słodki poczęstunek.
Dziękujemy uczniom klasy II i ich wychowawczyni Pani Iwonie Jankowskiej za wspaniałe powitanie nas wśród społeczności szkolnej dodając uroczystości nieco humoru.