Matematyka na boisku - sprawozdanie z realizacji zadań we wrześniu

Od września 2023 realizowany jest w naszej szkole projekt "Matematyka na boisku" w ramach konkursu grantowego mPotęga               finansowanego przez Fundację mBanku. To program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród młodych ludzi i pokazuje im, że matematyka jest przydatna w codziennym życiu.

W ramach projektu  uczniowie wykorzystywali  zdobytą wiedzę w praktyce. Uczniowie  klasy IV po raz pierwszy spotkali się z pojęciem skali. Zastosowali skalę rysując swoje zwierzęta. Uczniowie klasy V i VI dokonywali pomiarów boiska i placu zabaw. Zamieniali jednostki długości i dobierali odpowiednią skalę.

Wykonując powyższe zadania  uczestnicy projektu: doskonalili umiejętność zamiany jednostek długości, zastosowali skalę w praktyce, doskonalili rachunek pamięciowy.

Autor: Urszula Polankiewicz