Eduko - Edukacja Kulturowa Opolszczyzny

Dnia 12 września odbył się pierwszy wyjazd uczestników projektu Ja mam, ja znam opolskie EDUKO - Edukacja Kulturowa Opolszczyzny. Brali w nim udział uczniowie klasy 4, 7 i 8 oraz zaproszona grupa seniorów. Zebraliśmy dużo informacji o opolskich miejscowościach.
Zwiedziliśmy zamek w Brzegu, wzięliśmy udział w lekcji muzealnej, która przybliżyła nam życie mieszkańców miasta w XIX wieku. Później spacerowaliśmy zabytkowymi uliczkami .Następnie udaliśmy się Szlakiem Polichromii Brzeskich do kościoła pw. Św. Jakuba Apostoła w Małujowicach. Wyróżnia się on spośród wszystkich wiejskich kościołów swoimi rozmiarami i bogactwem polichromii. Na ścianach kościoła można obejrzeć największy w Polsce zespół malowideł z czasów późnego średniowiecza. Pełni wiedzy i wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Więceju zdjęć na FB: (1) Facebook