28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

12 stycznia 2020r.  na terenie naszej szkoły zorganizowaliśmy  28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Działaniami sztabu w którym pracowało 16 wolontariuszy: Natalia Cieślak, Karolina Cieślak, Karolina Struzik, Wiktoria Mielnik, Julia Mielnik, Daria Krawiec, Wiktoria Hartaler, Magdalena Pramor, Magdalena Pyka, Aleksandra Leszczyńska, Natalia Kołtuńska,  Julia Wojnarowska, Oliwia Gusta,, Weronika Klemens, Julia Smereczyńska i Łukasz Skoczylas  po raz dziewiąty kierowała  pani Katarzyna Wojnarowska. Wolontariusze kwestowali  na terenie naszej gminy już od godz. 6.45.

Najskuteczniejszym wolontariuszem okazała się Julia Wojnarowska do której puszki trafiło 1221 złotych.

Impreza finałowa rozpoczęła się o godz: 15.00 występami uczniów i przedszkolaków z ZSP w Kup.

Goście mogli obejrzeć występy artystyczne, pokazy karate, pokazy cyrkowe, wziąć udział w Zumbie, skorzystać z porad kosmetycznych,  zarejestrować się w bazie dawców szpiku DKMS. Były także warsztaty gry na bębnach i pokazy militariów. Dla najmłodszych nauczyciele przygotowali kącik gier i zabaw.

W czasie finału na naszej scenie wystąpili: zespół MaPaJa, zespół Wiekowe baszty, Karol Fortuna i Bartosz Rokosz,  Nina Przychodzień, "Cudaki", grupa taneczna "Step" z Łubnian oraz Orkiestra Dęta z Dobrzenia Wielkiego.

W czasie finału nie mogło zabraknąć licytacji, które zgodnie z tradycją prowadziłą pani dyrektor Danuta Bieszaj.

Przez cały czas można było posilić się grochówką, bograczem , bigosem , pizzą,  chlebem ze smalcem, a na deser skosztować pysznych domowych ciast oraz  gofrów. Wszystkie stoiska obsługiwali nasi kochani rodzice.

Podczas 28 Finału WOŚP udało się zebrać kwotę ponad 27 000  zł ( czekamy na ostateczne rozliczenie ze sztabu głównego).

Nie byłoby to możliwe,  gdyby nie ogromne  zaangażowanie  rodziców, nauczycieli , uczniów, pracowników obsługi, sponsorów, przyjaciół szkoły, wolontriuszy, którym należą się wielkie podziękowania.

Dziękujemy:

Sponsorom:

P.H.U SEBAN – Sebastian Kołodziej, Mięso , wędliny, drób – Marek Kwosek, Wulkanizacja Wojciech Filipowicz, Restauracja Festiwalowa Opole,  Stara Kuźnia – Artur Wojtera, Sezam – Sklep Spożywczy Dobrzeń Wielki, Pawilon handlowy AGD Kornelia Zimolong , Piekarnia Klaudiusz Prohaska, Księgarnia Jerzy Kokot, GOPS w Dobrzeniu Wielkim, PROWOD Sp.zo.o  Kup, Gospodarstwo Rolne Fałkopol  W, Cieplik, J.R Leszczyńscy, Circle K –  Andrzej Marszałek Stacja Paliw ,Restauracji " Dworek pod Lasem", Restauracji Dębowe Biistro Red Fox Airsoft Team , BASTEK – Kwiaciarnia Barbara Warzecha, Rezydencja Seniora  EDESSA, Instytut Piękna Izabela Przybylska, Wiekowe Baszty, Radzie Sołeckiej z Kup, GOK w Dobrzeniu Wielkim, Zespół Szkół Niepublicznych w Kup, Zespól Szkół w Dobrzeniu Wielkim, OSP Kup,  Rodzice Uczniów Zespołu Szkolno –Przedszkolnego w Kup, Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kup,.

Pani Dyrektor Danucie Bieszaj za pozyskanie sponsorów i darczyńców oraz Pizzerii Pub Alfredo za poczęstowanie wolontariuszy pysznym rosołem .

Artystom:

-uczniom i wychowankom Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kup,

- paniom: Małgorzacie Brylak, Kamilii Wiczyńskiej i Agnieszcze Hermanowiczi  za przygotowanie występu przedszkolaków,

-  Grupie Tanecznej „Step” z Łubnian, zespołowi „Wiekowe Baszty” w składzie Tadeusz Śmieja i Jan Wochnik, zespołowi MaPaJa, Orkiestrze Dętej z OSP w Dobrzeniu Wielkim pod batutą pana  Łukasza Wieczorka, grupie cyrkowej "Cudaki"

-  członkom Sekcji Opolskiego Klubu Karate Kyokushin,

-  panu Arturowi Długoszowi za przygotowanie warsztatów gry na bębnach

- pani Marcie Zdziuj i uczniom ZS w Dobrzeniu Wielkim za szkolenie z pierwszej pomocy i Zumbę,

- pani Natali Buhl za poprowadzenie Zumby

- pani Wiolettcie Kruszelnickiej  za przeprowadzenie Dnia Dawcy Szpiku Kostnego,

- panu Rafałowi Kampie za nagłośnienie i obsługę techniczną imprezy.

- pani Katarzynie Krawczyk za przygotowanie dekoracji

Paniom liczącym pieniądze: Alicji Stefan, Reginie Janczy,  Beacie Cebuli i Monice Lewolorz- Gierok

O naszym finale pisali:

Film :