ul. Brynicka 16

Tel: (77) 469-53-08

Spotkanie z panem leśniczym

We wtorek 28 lutego odbyło się spotkanie z pracownikiem Nadleśnictwa Kup.

Pan Janusz  Kowal nasz zaprzyjaźniony leśniczy rozpoczął pogadankę z przedszkolakami od przedstawienia  swojej pracy zawodowej. Następnie w barwnych opowieściach ukazał piękno lasu oraz zwyczaje jego mieszkańców. Dzieci dowiedziały się również jak pracownicy nadleśnictwa dbają o zwierzęta w czasie mroźnej i śnieżnej zimy. Pan leśniczy uświadomił przedszkolam , że również dzieci mogą pomagać zwierzętom i ptakom przetrwać ten ciężki okres. Podczas spotkania maluchy  zadawały mnóstwo nurtujących je pytań dotyczących świata przyrody, na które nasz gość udzielał wyczerpujących wodpowiedzi. Tradycyjnie już otrzymaliśmy kule energetyczne dla ptaszków. Zawiesimy je w naszym przedszkolnym karmniku. Dziękujemy za wspaniale spędzone chwile.