ul. Brynicka 16

Tel: (77) 469-53-08

Spotkanie z panią krawcową.

2 listopada sala starszaków zamieniła się w mały " zakład krawiecki".

W tym dniu w ramach realizowanego tematu kompleksowego przybyła do naszego przedszkola pani krawcowa Grażyna Olejniczak. Przedszkolacy z wielkim zaciekawieniem przyglądały się demonstrowanym przez naszego gościa  przyborom krawieckim. Na stole znalazły się profesjonalna maszyna do szycia, metr, nożyce, igły,  guziki, nici, skrawki kolorowych materiałów oraz worek najróżniejszych ozdób pasmanteryjnych. Po krótkiej pogadance na temat przydatności poszczególnych przyborów w pracy krawcowej dzieci miały możliwość zaobserwowania pani Grażyny podczas szycia. Ze zdumieniem patrzyły jak niewielki kawałek materiału w rękach krawcowej błyskawicznie zmienił się w piękny fartuszek. To było miłe i ciekawe spotkanie za które serdecznie dziękujemy.