ul. Brynicka 16

Tel: (77) 469-53-08

" Rzeżuchowy Skarb" - teatrzyk w przedszkolu .

22 marca odwiedzili nasze przedszkole aktorzy teatru AMUZADO z przedstawieniem zatytułowanym  „ RZEŻUCHOWY SKARB”.

Spektakl opowiadał o obrzędach i zwyczajach związanych ze Świętami  Wielkiej Nocy. W trakcie przedstawienie dzieci miały możliwość poznania rozmaitych tradycji wielkanocnych charakterystycznych dla różnych regionów Polski np. znane ze wschodniej Polski bicie jajkami. Spektakl stworzony został w taki sposób, aby przedszkolaki miały możliwość aktywnego współudziału  z aktorami, tworząc efekty akustyczne np. naśladując szum drzew, plusk strumienia, odgłosy ptaków i zwierząt lub  stając się elementami scenografii.

Dzieci z wielką uwagą śledziły przygody głównego bohatera Małego Leśnego Licha, który  nic nie wiedząc o świętach Wielkiej Nocy,  spowodował wiele zabawnych perypetii. Z tarapatów pomogli mu wyjść Malarz Jan Zając i Puchacz Radowid. Razem z nimi dzieci uczyły się się zdobić pisanki, szykować wielkanocny koszyczek oraz  przygotowywać świąteczne śniadanie.