ul. Brynicka 16

Tel: (77) 469-53-08

Bajka o Smoku Cudaczku Wyśmiewaczku i Marysi Okropnisi.

9 września odwiedzili nasze przedszkole aktorzy z Krakowa, którzy zaprezentowali piękne widowisko artystycze.

Przedstawienie oparte zostało na podstawie bajek i wierszy znanych polskich  poetów takich jak : Jan Brzechwa oraz  Julian Tuwim. Przedszkolaki z zainteresowaniem śledziły losy zabawnego Smoka - Cudaczka - Wyśmiewaczka, który kpił z typowych dziecięcych przywar. Z przybliżonych treści mali widzowie  mogli dowiedzieć się  jak należy dbać o higienę osobistą oraz wygląd zewnętrzny, a także jak przykre konsekwencje może mieć złe zachowanie. Przy okazji główny bohater uczył dzieci życzliwości oraz szacunku dla innych , zwłaszcza starszych osób.

Bajka była bardzo wesoła. Żywiołowe piosenki wywoływały spontaniczne reakcje przedszkolaków.