ul. Brynicka 16

Tel: (77) 469-53-08

Witamy Wiosnę.

Pierwszy dzień  wiosny obchodziliśmy w naszym przedszkolu w poniedziałek  23 marca . Swoje świętowanie dzieci rozpoczęły od zajęć plastycznych. Starszaki przygotowały ekologiczną „Marzannę” symbolizującą  zimę , natomiast maluszki piękny, kolorowy gaik.

Po twórczych działaniach dzieciaki z tradycyjną słomianą kukłą utworzyły barwny korowód, który przemaszerował przez przedszkolny plac zabaw. Tutaj odśpiewały wiosenne piosenki i symbolicznie pożegnały zimę paląc kukłę Marzanny. Następnie udały się  do sąsiadującego z przedszkolem lasu. Tam  czekała na nie niespodzianka - podchody. Po wykonaniu wszystkich przygotowanych zadań  dzieci z zielonym gaikiem w rękach wróciły do przedszkola. Tradycji stało się zadość , mamy więc nadzieję że od dzisiaj  wiosna już na dobre u nas zagości.