ul. Brynicka 16

Tel: (77) 469-53-08

Spotkanie z panią krawcową.

W ramach realizacji cyklu zajęć prowadzonych przez rodziców zaprosiliśmy do naszego przedszkola panią Magdalenę Skrzecz – mamę Lenki.

Pani Magda z wykształcenia krawcowa przybliżyła dzieciom wiedzę na temat wykonywanej przez siebie pracy zawodowej. Przedszkolaki zapoznały się z przyborami wykorzystywanymi podczas szycia, oraz wyglądem i sposobem działania maszyny. Dowiedziały się również jakie czynności musi wykonać krawcowa, aby powstały ubrania. Z wielkim zainteresowaniem obserwowały, jak bierze się miarę, robi formę i kroi materiał oraz jak wszywa się różne dodatki. Na koniec podziwiały efekt pracy krawcowej- kolorową i piękną kołderkę dla lalek. Dziękujemy za ciekawe i pouczające zajęcia.