Rok szkolny 2009/2010

FINAŁ WOJEWÓDZKIEJ MINI OLIMPIADY WIEDZY PRZYRODNICZEJ 2010

W dniu 22.04.2010 w trzech oddziałach ZOPK, punktualnie o godzinie 10.00, 98 uczniów klas I - IV z 39 szkół podstawowych przystąpiło do finału Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy Przyrodniczej " Przyjaciel Przyrody" rywalizując o pamiątkową statuetkę.
Wszyscy uczniowie rozwiązywali ten sam test, w którym musieli wykazać się znajomością gatunków roślin i zwierząt występujących na łąkach, znać ich nazwy, a także umieć rozpoznać je na zdjęciach. Pytania dotyczyły rownież opolskich parków karajobrazowych.
Tytuł Przyjaciel Przyrody 2010 i złoty medal zdobyła nasza uczennica z klasy IV Zuzanna Myśliwa pokonując 97 uczestników konkursu.
Warto dodać, że Zuzanna otrzymała maksymalną ilość punktów.
Do tego konkursu przygotowywała ją mgr Alicja Stefan - nauczyciel przyrody i biologii

KONKURS WIEDZY O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI FRYDERYKA CHOPINA DLA SZKÓŁ POWIATU OPOLSKIEGO

Konkurs odbył się 4 marca w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Opolu. W konkursie startowało,aż 14 szkół z całego powiatu opolskiego min.z Graczy, Niemodlina, Ozimka, Skorogoszczy. Nasza drużyna w składzie: Michał Węgrzynowski i Adam Wojnarowski zajęła I miejsce. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

nauczyciel uczący mgr Katarzyna Wojnarowska

KONKURS PLASTYCZNY DLA SZKÓŁ POWIATU OPOLSKIEGO

2.03.2010 w Zespole Szkół z Oddziałami integracyjnymi w Opolu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny:
" INSPIRACJE PLASTYCZNE POSTACIĄ I TWÓRCZOŚCIĄ FRYDERYKA CHOPINA".Na konkurs nadesłano przeszło 150 prac z czego 20 prac reprezentowało naszą szkołę. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że:
w kategorii klas I - III uczeń klasy I Patryk Pyka zajął II miejsce
w kategorii klas IV - VI uczennica klasy IV Marcelina Karasek zajęła III miejsce
Zwycięzcom gratulujemy!

Organizator szkolnego konkursu - mgr Katarzyna Wojnarowska

ETAP GMINNY WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO

Konkurs odbył się 26 stycznia w Dobrzeniu Wielkim.Uczennica klasy VI - Kseania Hudaszek zajęła w tym konkursie III miejsce

nauczyciel uczący mgr Urszula Polankiewicz

ETAP GMINNY WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO