Walentynki

Zbliżają się Walentynki. Patronem tego dnia jest św. Walenty, który jak mówi tradycja przeciwstawił się edyktowi cesarza Klaudiusza II Gockiego, zakazującemu zawieranie małżeństw. Święty zignorował zakaz i  w tajemnicy udzielał ślubów. Poniósł za to śmierć męczeńską.  14 lutego wspominamy postać św. Walentego. Dzień ten skłania nas do uwalniania dobrych emocji i okazywania uczuć. Tradycyjnie obdarowujemy się upominkami, laurkami czy kwiatami. W tym roku dla tych którzy nie mieli pomysłu na "Walentynkę" przyszli z pomocą wolontariusze. Z pomocą rodziców przygotowali oni   serca z materiału, metału oraz laurki. Zgromadzone fundusze zgodnie z decyzją wolontariuszy przeznaczone zostaną na zakupienie słodyczy dla dzieci przebywających w szpitalu z okazji Dnia Dziecka.

Autor: Katarzyna Krawczyk