ul. Brynicka 16

Tel: (77) 469-53-08

Pasowanie na Przedszkolaka

11 października 2021r.  na przedszkolnym placu zabaw odbyła się Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka.

Impreza tradycyjnie miał charakter plenerowy, a jej tematem przewodnim była Jesień. Po rocznej przerwie spowodowanej wprowadzonymi obostrzeniami związanymi z pandemią covid 19 znowu mogliśmy spotkać się wszyscy na wspólnej zabawie.  Głównym celem spotkania była integracja z rodzicami. Dlatego wszystkie zaplanowane działania skierowane były zarówno do dzieci jak i rodziców. Wspólnie rozwiązywano zagadki , rodzice wraz ze swoimi pociechami tworzyli jesienne menu z jabłek, oraz uczestniczyli w zabawach muzyczno – ruchowych. Rodzice również brawurowo przedstawili inscenizację wiersza J. Brzechwy „ Na straganie”. Najważniejszym punktem spotkania było jednak „ Pasowanie na Przedszkolaka” dzieci, które w tym roku rozpoczęły edukacje przedszkolną w naszej placówce. Artystyczne występy wychowanków na przemian wzruszały i zachwycały zebranych. Po tych wszystkich atrakcjach przyszedł czas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz degustację przedszkolnej grochówki.  Końcowym punktem spotkania były warsztaty plastyczne podczas których przedszkolaki wraz z rodzicami tworzyły piękne, jesienne lampiony . Myślę, że to spotkanie na długo pozostanie  w pamięci wszystkich uczestników.

Autor: Małgorzata Brylak