Samorząd to nie bezludna  wyspa!

Robinson Crusoe przez 9 lat zbudował na bezludnej wyspie wygodny szałas i oswoił kozy. Zdumiewające, ile zdołał dokonać będąc sam! Kiedy pojawił się Piętaszek, wszystko szło łatwiej i szybciej. Bo dwie współpracujące osoby, to znacznie więcej niż wynik dodawania: 1+1. Anglicy, którzy znaleźli ich na wyspie, byli zszokowani: przy użyciu skromnych środków stworzono całkiem funkcjonalną osadę. Robinson spędził na wyspie 28 lat, 2 miesiące i 19 dni.
Tymczasem w innych miejscach świata duże grupy ludzi powiązanych wspólnym celem potrzebowały tyle samo czasu, by z niewielkiej wioski zrobić prężne i ludne miasto.
Samorząd, w którym pracują tylko "wybrani do władz" osiągnie tyle, co Robinson.
Samorząd, w którym działa cała szkoła, zrobi wiele - tyle, co Robinson z Piętaszkiem.
Taki, który potrafi wciągnąć do współpracy "ludzi z zewnątrz" - może na prawdę sprawić cuda.
Najważniejsze są samorządy klasowe - szkolny samorząd może dobrze działać tylko wtedy, kiedy one działają.
Wszelkie inicjatywy uczniowskie wspiera zawsze opiekun, dyrekcja szkoły.

Zapraszamy do angażowania się w działalność Samorządu wszystkich uczniów!!!