Serial " Szkoła"

Szanowni Państwo!

W telewizji TVN, przed południem i w godzinach popołudniowych, emitowany jest  kolejny sezon serialu  o wdzięcznym tytule „Szkoła”. Serial  ten cieszy się dużym zainteresowaniem młodych ludzi w różnym wieku. I nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie treści jakie są w nim zawarte. Niestety przedstawione w nim sytuacje i pomysły młodych ludzi są często wysoce niewłaściwe, kontrowersyjne, a nawet wręcz demoralizujące. Najbardziej przeraża jednak fakt, że od pewnego czasu jako pedagodzy szkolni, zauważyliśmy, że uczniowie wzorują się na postaciach  występujących w serialu i przenoszą oglądnięte sytuacje na realia szkolne. Dlatego właśnie po wspólnych konsultacjach, zwracamy się do rodziców naszych uczniów z prośbą o wsparcie w tym temacie.   Uprzejmie Państwa prosimy o zapoznanie się z treściami zawartymi w w/w serialu oraz podjęcie decyzji czy są one odpowiednie dla Państwa dzieci.

Z wyrazami szacunku,

pedagodzy szkolni