WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA 2015

W styczniu  i lutym nasza szkoła po raz kolejny uczestniczyła w akcji charytatywnej „Wszystkie Kolory Świata”. Akcji patronował UNICEF, a jej celem było zebranie środków pieniężnych na ratowanie życia dzieci w Sudanie Południowym.

Sudan Południowy, ze względu na wieloletnią wojnę domową, boryka się z wieloma problemami. Do najważniejszych zaliczyć należy: niedożywienie, brak czystej wody pitnej oraz fatalne warunki higieniczno – sanitarne. Z powodu kryzysu humanitarnego najbardziej cierpią dzieci. Zagrożeniem dla nich są także choroby, którym można by zapobiec poprzez szczepienia ochronne. Projekt „Wszystkie Kolory Świata” jest odpowiedzią na dramatyczną sytuację, jaka ma miejsce w tym kraju.

Zadaniem uczestników projektu było uszycie szmacianej laleczki – symbolu pomocy dla najbardziej potrzebujących dzieci. Do akcji bardzo ochoczo włączyli się uczniowie i rodzice  ( p przeważającej większości byli to rodzice uczniów klas I – III , którym należą się szczególne podziękowania).  Uszyte i przystrojone lalki otrzymały „akt urodzenia”, a następnie zostały wystawione na sprzedaż. Każdy, kto chciał wejść w posiadanie tej niezwykłej laleczki, a jednocześnie uratować życie dziecku z Sudanu Południowego, przekazywał na ten cel dowolną darowiznę.

Dzięki zaangażowaniu wielu osób sprzedano ponad 34  lalki  za łączną kwotę  360 zł. Zebrane pieniądze wpłacone zostały na konto UNICEF-u. Udział w tego typu projektach pokazuje, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne.

 

Koordynator projektu: Katarzyna Wojnarowska