BAW SIĘ I BĄDŹ BEZPIECZNY!

W maju nasza szkoła przyłączyła się do realizowanej przez UNICEF ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Baw się i bądź bezpieczny!”. Celem projektu było przekazanie dzieciom wiedzy o tym: jak dbać o własne bezpieczeństwo, jak unikać sytuacji ryzykownych oraz jak poradzić sobie w sytuacji, gdy już dojdzie do wypadku. W ramach kampanii odbył się cykl zajęć edukacyjnych dotyczących bezpieczeństwa dzieci w oparciu o dostarczone przez UNICEF materiały dydaktyczne i pomoce własne.

W ramach projektu przeprowadzono lekcje i  pogadanki na temat bezpieczeństwa oraz zorganizowano spotkanie z pielęgniarką i policjantem.

Pani pielęgniarka pokazała uczniom jak postępować w przypadku drobnych skaleczeń, ran  i krwotoków z nosa. Najbardziej uczniom podobała się praktyczna część zajęć podczas której uczniowie samodzielnie udzielali sobie pomocy: dezynfekowali rany, przyklejali plastry, bandażowali kończyny.

Spotkanie z policjantem miało na celu uświadomienie dzieciom z jakimi niebezpieczeństwami mogą spotkać się na co dzień przemieszczając się pieszo, jadąc na rowerze lub samochodem, a także idąc w góry czy korzystając z wodnych kąpieli.

Dla zobrazowania konkretnych sytuacji  dzieci przedstawiały  scenki rodzajowe.

W ramach spotkania z policjantem przeprowadzono quiz o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Warto dodać, że wszyscy uczniowie naszej szkoły są przeszkoleni w ramach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Uczniom bardzo spodobała się gra edukacyjna przekazana w ramach projektu i bardzo chętnie się w nią bawili. Wszyscy rodzice otrzymali ankiety oraz materiał instruktażowy:   10 rzeczy , o których należy pamiętać, by twoje dziecko było bezpieczne.