Gdzie szukać pomocy?

Biuro Rzecznika Praw Dziecka:
ul. Śniadeckich 10
telefon:   0 22 696 55 45

fax: 0 22 629 60 79
e-mail: rpd@brpd.gov.pl

TELEFON INFORMACYJNO-INTERWENCYJNY:   0 22 696 55 50    czynny od poniedziałku do piątku w godz.: 8.15-16.15

Jeśli masz problem, z którym sobie nie radzisz i nie wiesz, do kogo zwrócić się o pomoc, zadzwoń pod numer Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka:0 800 12 12 12

Na ten numer dodzwonisz się bezpłatnie z każdego telefonu stacjonarnego, z telefonu komórkowego Orange oraz za pośrednictwem naszej strony.

Od poniedziałku do piątku od godziny 8.15 do 20.00 dyżurują specjaliści, czekający właśnie na Twój telefon, jeśli:

• przeżywasz smutek, lęk, osamotnienie;
  • nie radzisz sobie z konfliktem w Twojej rodzinie;
  • masz problemy w relacjach z rówieśnikami;
  • masz trudności w nauce;
  • ktoś stosuje wobec Ciebie przemoc.

Jeśli zadzwonisz na ten numer w godzinach nocnych, możesz przedstawić swój problem i pozostawić numer telefonu, a następnego dnia na pewno oddzwonimy.

Pod numer Dziecięcego Telefonu Zaufania mogą również dzwonić osoby dorosłe, by zgłosić problemy dzieci.

Pamiętaj, nie jesteś sam, możesz liczyć na pomoc życzliwych Ci

osób!