Owoce w szkole.

Owoce w szkole

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego  „5 porcji warzyw,owoców lub soku".

Program ten skierowany jest do uczniów klas I – III szkół podstawowych. Celem programu  jest długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie, na etapie na którym kształtują się ich nawyki żywieniowe oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania edukacyjne realizowane w szkołach podstawowych.

Produkty zakwalifikowane do dystrybucji w szkołach to owoce świeże: jabłka, gruszki, truskawki, warzywa świeże: marchew, rzodkiewka, papryka słodka, ogórek, oraz przetwory: soki owocowe, warzywne i owocowo-warzywne.

Więcej informacji można uzyskać u szkolnego  koordynatora programu p. Katarzyny Wojnarowskiej oraz na stronie www.5porcjiwszkole.pl