Nasza szkoła  jest placówką składającą się z 8 oddziałów.

Uczniowie naszej szkoły to w większości osoby dojeżdżające z ościennych miejscowości: Ładzy, Kaniowa, Brynicy, Murowa, Pokoju, Dobrzenia Wielkiego.

Tak duże zainteresowanie jest spowodowane naszymi mocnymi stronami wśród których należy wymienić:

• dobry poziom kształcenia,
  • odkrywanie i rozwijanie talentów i zainteresowań (kółko gitarowe, SKS, ),
  • równość szans,
  • promowanie zdrowego trybu życia,
  • rozwijanie znajomości języków obcych,
  • integrowanie wychowawczych oddziaływań rodziny i szkoły
  • dobra atmosfera i pozytywne relacje interpersonalne,
  • zintegrowane, niezbyt liczne zespoły klasowe,
  • kreowanie demokracji, wpajanie tolerancji,
  • pielęgnowanie tradycji,
  • uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych,
  • prowadzenie programów profilaktycznych,
  • pomoc pedagoga i logopedy,
  • bogate kalendarium imprez i uroczystości szkolnych,
  • sprawnie działający Samorząd Uczniowski.

Nasi uczniowie zajmują czołowe miejsca w zawodach sportowych oraz  konkursach i olimpiadach przedmiotowych.

W naszej szkole mieści się 9 klasopracowni oraz pracownia komputerowa, biblioteka , świetlica, sala gimnastyczna, gabinet pedagoga i psychologa,  gabinet terapeutyczny, sala zabaw,plac zabaw.

Sala zabaw                                                                           Plac zabaw

Każda pracownia wyposażona jest w kolorowe ławki oraz sprzęt audio - video.

7 pracowni  posiada tablice multimedialne, a w pozostałych znajdują się nowoczesne projektory multimedialne. Większość klas posiada stanowiska komputerowe. Klasy nauczania zintegrowanego pracują w oparciu o elektroniczne podręczniki tzw. multibooki .

Klasy kształcenia zintegrowanego

sala nr 5

górny hol

Mamy nowoczesny nowoczesny gabinet terapeutyczny.

Lekcje chemii i fizyki odbywają się w odpowiednio przystosowanej do prowadzenia doświadczeń pracowni, co umożliwia uczniom lepsze zrozumienie przekazywanych informacji.
Pracownia historyczna jest jednocześnie izbą regionalną, w której znajdują się eksponaty zgromadzone przez naszych uczniów.

sala nr 31 - izba regionalna

Uczniowie rozwijają swoje zainteresowania na zajęciach pozalekcyjnych.