Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. O nas
  3. O NAS

Nasza szkoła  jest placówką składającą się z 12 oddziałów.

Uczniowie naszej szkoły to w większości osoby dojeżdżające z ościennych miejscowości: Ładzy, Kaniowa, Brynicy, Murowa,Radomierowic, Pokoju, Dobrzenia Wielkiego oraz Zagwiździa.

Tak duże zainteresowanie jest spowodowane naszymi mocnymi stronami wśród których należy wymienić:

• dobry poziom kształcenia,
  • odkrywanie i rozwijanie talentów i zainteresowań (koła muzyczno - taneczne, kółko plastyczne, kółko gitarowe, SKS, LUKS -Ludowy Uczniowski Klub Sportowy),
  • równość szans,
  • promowanie zdrowego trybu życia,
  • rozwijanie znajomości języków obcych,
  • integrowanie wychowawczych oddziaływań rodziny i szkoły
  • dobra atmosfera i pozytywne relacje interpersonalne,
  • zintegrowane, niezbyt liczne zespoły klasowe,
  • kreowanie demokracji, wpajanie tolerancji,
  • pielęgnowanie tradycji,
  • uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych,
  • prowadzenie programów profilaktycznych,
  • pomoc pedagoga i logopedy,
  • bogate kalendarium imprez i uroczystości szkolnych,
  • sprawnie działający Samorząd Uczniowski.

Nasi uczniowie zajmują czołowe miejsca w zawodach sportowych oraz  konkursach i olimpiadach przedmiotowych.

Realizujemy ogólnopolski program "Szkoła bez przemocy", "Trzymaj formę" , "Ratujemy i uczymy ratować", "5 porcji warzyw owoców i soku"  oraz projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Jesteśmy w Klubie Szkół UNICEF.

W naszej szkole mieści się 10 klasopracowni oraz pracownia komputerowa, biblioteka, czytelnia, świetlica, sala gimnastyczna, gabinet pedagoga i psychologa,  gabinet logopedyczny, sala zabaw,plac zabaw.

Sala zabaw                                                                           Plac zabaw

Każda pracownia wyposażona jest w kolorowe ławki oraz sprzęt audio - video.

5 pracowni  posiada tablice multimedialne, a w pozostałych znajdują się nowoczesne projektory multimedialne. Większość klas posiada stanowiska komputerowe. Od trzech lat wszystkie klasy nauczania zintegrowanego pracują w oparciu o elektroniczne podręczniki tzw. multibooki .Natomiast od roku szkolnego 2012/2013 elektroniczne książki wprowadzane są na niektórych lekcjach w klasach IV - VI i gimnazjum.

Klasy kształcenia zintegrowanego

sala nr 5 - pracownia bilogiczna                                         sala nr 15 - pracownia multimedialna

Na przestronnych, jasnych i ukwieconych korytarzach nasi uczniowie odpoczywają i spędzają przerwy. W tym czasie mogą zrobić również drobne zakupy w sklepiku uczniowskim " Flikuś" i skorzystać z mini kawiarenki.

Sklepik uczniowski                                                          górny hol

Mamy nowoczesny nowoczesny gabinet terapeutyczny.

sala nr 28 - pracownia językowa

Lekcje chemii i fizyki odbywają się w odpowiednio przystosowanej do prowadzenia doświadczeń pracowni, co umożliwia uczniom lepsze zrozumienie przekazywanych informacji.
Pracownia historyczna jest jednocześnie izbą regionalną, w której znajdują się eksponaty zgromadzone przez naszych uczniów.

sala nr 31 - izba regionalna

Uczniowie rozwijają swoje zainteresowania na zajęciach pozalekcyjnych.

Spotykają się na kółkach: plastycznym, muzycznym, gitarowym,  matematycznym, języka angielskiego i niemieckiego.Chętnie uczestniczą w pracach kółka informatycznego. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się również pozalekcyjne zajęcia sportowe.

Uczniowie klas I - III rozwijają swoje uzdolnienia plastyczne i muzyczne w ramach zajęć "Szkolnej Akademii  Artystycznej.