Tydzień Wolontariatu

W ramach tygodnia WOLONTARIATU:

• Gabriela Kachel - opiekun Szkolnego Koła Charytatywnego "Pomocna Dłoń" zaznajomiła uczniów klasy IIIa z ideą wolontariatu hospicyjnego. Młodzież rozmawiała o śmierci, nieodłącznym elementem istnienia człowieka i obejrzała film dokumentalny o gimnazjalistach- wolontariuszach  pracujących w hospicjum.
  • Rozpropagowano działalność  wolontarystyczną wśród uczniów klas pierwszych. Chęć pomagania potrzebujacym zdeklarowali następujący uczniowie:

klasa Ia

Katarzyna Henek, Marcin Warmuzek, Adam Gulczynńki, Krzysztof Gusz, Maciej Hasik, Daniel Koch, Robert Niedworok, Sebastian Jendryca, Magdalena Kozioł, Malwina Papiewis, Aleksandra Cieślak, Roland Jonek, Justyna Smolarczyk, Kamil Krupa

klasa Ib

Beata Wodarz, Paulina Długosz, Fabian Lisowski, Klaudia Zawierta, Mateusz Dendera, Patryk Dendera, Anna Witaszewska, Nadina Matyschok

• Z funduszy pozyskanych w ubiegłym roku szkolnym ( zbiórka puszek aluminiowych, pieczenie i sprzedaż ciasta) zakupiono słodycze do pięćdziesięciu mikołajkowych paczek, które przesłano dla dzieci z przedszkola we Lwowie na Ukrainie.
  • Wolontariusze zorganizowali zbiórkę materiałów do zajęć plastycznych, które przekażą do Domu Opieki Społecznej w Czarnowąsach i do przedszkola na Ukrainę.