Rok szkolny 2008/2009

ETAP REJONOWY KONKURSU RECYTATORSKIEGO Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Konkurs recytatorski odbył się 13 maja, a nasz uczeń Dawid Polok zajął w tym konkursie II miejsce.
To duże osiągnięcie naszego kolegi. Dawidowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

II TURNIEJ WIEDZY O SZTUCE

27 kwietnia w Gimnazjum nr 2 w Opolu odbył się Turniej Wiedzy o Sztuce dla uczniów gimnazjum powiatu opolskiego. Naszą szkołę reprezentowali:Agnieszka Węgrzynowska, Angelika Warzyc, Bartosz Wasylów, Tomasz Guzik. Nasza drużyna zdeklasowała rywali zajmując I miejsce w konkursie. Radość nasza jest tym większa, gdyż zwyciężyliśmy w tym turnieju drugi rok z rzędu.
                                           nauczyciel uczący - mgr Katarzyna Wojnarowska

ETAP GMINNY KONKURSU RECYTATORSKIEGO Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

W konkursie, który odbył się 20 kwietnia uczniowie naszej szkoły osiągnęli kolejne sukcesy.
I miejsce zajął Dawid Polok
III miejsce zajęła Anna Kulikowska
Natomiast Joanna Komainda otrzymała w tym konkursie wyróżnienie.

MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Konkurs odbył się 08.04., a nasza drużyna w składzie:Dawid Polok, Markus Wiench, Tomasz Lisowski, Sabina Patrzek zajęła I miejsce. Gratulujemy!

ETAP GMINNY WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU GEOGRAFICZNEGO

18 lutego 2009r.w Zespole Szkół w Chróścicach odbył się IX Konkurs Geograficzny, w którym wzięło udział 11 uczestników ze szkół gimnazjalnych naszej gminy.
Tomasz Guzik z Zespołu Szkół w Kup zajął III miejsce z czego jesteśmy wszyscy dumni i życzymy mu dalszych sukcesów.

ETAP GMINNY WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO

Dnia 17 lutego 2009r. w Zespole Szkół w Czarnowąsach odbył się etap gminny Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Uczestnikami konkursu byli uczniowie PG w Dobrzeniu Wielkim, PG w Chróścicach, PG w Czarnowąsach oraz z PG w Kup. Naszą szkołę reprezentował Bartosz Wasylów, który zajął w konkursie
I miejsce. Zwycięzcy gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

ETAP GMINNY WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU CHEMICZNEGO

Dnia 10 lutego 2009r. w naszej szkole odbył się etap gminny Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego. Uczestnikami byli uczniowie PG w Dobrzeniu Wielkim, PG w Chróścicach i PG w Kup. Naszą szkołę reprezentowali: Dominika Goniwiecha i Bartosz Wasylów. Uczniowie naszej szkoły znów pokazali wysoki poziom i zostali nagrodzeni za zwoją ciężką pracę.
I msc zajęła Dominika Goniwiecha
II msc zajął Bartosz Wasylów
Jesteśmy dumni, że do naszej szkoły uczęszczają tak zdolni uczniowie. Gratulujemy im i życzymy dalszych sukcesów.

ETAP GMINNY WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU BIOLOGICZNEGO

09.02.2009r. odbył się w naszej szkole gminny etap Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego. Wzięli w nim udział uczniowie z ZS w Czarnowąsach, ZS w Dobrzeniu Wielkim oraz ZS w Kup. Nasi uczniowie znowu spisali się rewelacyjnie
I msc zajęła Dominika Rosiek - uczennica ZS w Kup
II msc zajął Bartosz Wasylów również z ZS Kup
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

ETAP GMINNY WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU JĘZYKA NIEMIECKIEGO

15 stycznia 2009r.w naszej szkole odbyły się gminne eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego. W konkursie wzięło udział 21 uczniów,reprezentujących gimnazja gminy Dobrzeń Wielki.Naszą szkolę reprezentował Dawid Polok, który zajął II miejsce w konkursie. Gratulujemy!

ETAP GMINNY WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Dnia 8 stycznia 2009r. w ZS w Dobrzeniu Wielkim odbył się etap gminny Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. W konkursie brało udział 8 uczestnkiów ze szkół z Kup, Czarnowąs i Chróścic. Naszą szkołę reprezentowali: Dawid Polok, Bartosz Wasylów i Dominika Goniwiecha. Ogłoszenie wyników nastąpiło po dwóch godzinach od oddania prac, gdy wszyscy uczestnicy byli już zdenerwowani i trochę znudzeni. Ale jak się okazało warto było czekać.
I msc zajęła Dominika Goniwiecha, która jednocześnie przeszła do etapu wojewódzkiego.
II msc zajęli Bartosz Wasylów, Dawid Polok i uczennica PG w Chróścicach.
Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali wysoki poziom znajomości języka angielskiego. Życzymu dalszych sukcesów.