Rok szkolny 2009/2010

TURNIEJ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

19 marca 2010 roku w Zespole Szkół w Dobrzeniu Wielkim odbyła I edycja Turnieju z języka angielskiego “Get your tongue around”.
Uczniowie kolorowo przebrani, z uśmiechem na ustach (za przebranie można było zdobyć dodatkowe punkty)przystąpili do zawziętej rywalizacji. Uczestnicy musieli przejść przez 4 etapy konkursu: dyktando , test leksykalno-gramatyczny, wykazać się znajomością wiedzy na temat krajów anglojęzycznych, w szczególności o Australii, Nowej Zelandii, Irlandii i Kanady oraz wiedzą muzyczną.
Walkę podgrzewała myśl o nagrodach, a zwłaszcza o pierwszej, którą była 6-dniowa wycieczka do Londynu ufundowana przez biuro podróży OLES TUR.
A zatem było o co walczyć! Z każdym etapem napięcie rosło. Padały pytania: Kto wygra?, Kto pojedzie do Londynu?!
I to właśnie uczniowie naszej szkoły Agnieszka Węgrzynowska i Dawid Polok okazali się zwycięską parą, która pojedzie do Londynu. Serdecznie gratulujemy!

nauczyciel uczący - mgr Katarzyna Czechowska

WOJEWÓDZKI KONKURS J. NIEMIECKIEGO DLA GIMNAZJALISTÓW WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO

11 marca 2010 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu odbył się ostatni etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów gimnazjów województwa opolskiego . By się do niego dostać, trzeba było najpierw przejść eliminacje szkolne i gminne . Nie był to łatwy orzech do zgryzienia . 39 gimnazjalistom z całego województwa udało się jednak dotrzeć na ten najwyższy szczebel konkursu . Uczestnicy musieli wykazać się wszechstronną wiedzą na temat kultury Niemiec i Śląska Opolskiego . Te zagadnienia egzaminatorzy sprawdzali w pierwszej części konkursu , czyli realioznawstwie . Po krótkiej przerwie nadszedł czas na drugi etap . Gimnazjaliści musieli zmierzyć się w nim z odbiorem tekstu słuchanego dotyczącego historii Niemiec . To właśnie ta część sprawiła uczniom najwięcej problemów . Zadania były naprawdę trudne . Zdecydowanie najlepiej powiodła się wszystkim trzecia część konkursu , czyli wypowiedź ustna . Krótka konwersacja po niemiecku? – Proszę bardzo ! Komisja zadawała przeróżne pytania , najczęściej dotyczące życia każdego z uczestników .
Aby zostać laureatem , trzeba było zdobyć min . 90 % wszystkich punktów , a więc 90 na 100 punktów możliwych do zdobycia . Był to nie lada wyczyn . Po dwutygodniowym oczekiwaniu nadszedł czas na wyniki . Warto zaznaczyć , że konkurs był naprawdę ciężki i wymagał ogromnej wiedzy . Jak się okazało , laureatem została tylko jedna osoba .
Z kolei Dawid Polok , uczeń klasy II b naszego gimnazjum , zdobył wysokie , bo V miejsce w województwie. Do pełni sukcesu brakowało mu tylko 4 punktów.
Do konkursu przygotowała Dawida p. Klaudia Hildebrandt – Kałuża .
Dawidowi i pani Klaudii gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów .

KONKURS WIEDZY O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI FRYDERYKA CHOPINA DLA SZKÓŁ POWIATU OPOLSKIEGO

Konkurs odbył się 4 marca w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Opolu. W konkursie wzięło udział 7 drużyn ze szkół powiatu opolskiego min.Komprachcic,Graczy, Zagwiździa, Chróścic. Nasza drużyna w składzie: Agnieszka Węgrzynowska, Agnieszka Junik, Dawid Polok zajęła w tym konkursie I miejsce. Zwycięzcom gratulujemy!

nauczyciel uczący - mgr Katarzyna Wojnarowska

MIĘDZYGMINNY KONKURS "FRYDERYK CHOPIN: ŻYCIE I TWÓRCZOSĆ"

Konkurs odbył się 22 lutego w Zespole Szkół w Dobrzeniu Wielkim. Uczestniczyły w nim trzyosobowe zespoły ze szkół w Chróścicach, Dobrzeniu Wielkim, Kup, Pokoju oraz dwie drużyny z gimnazjum w Świerczowie. Nasza drużyna w składzie: Agnieszka Junik, Agnieszka Węgrzynowska i Dawid Polok zajęła III miejsce.

nauczyciel uczący - mgr Katarzyna Wojnarowska

ETAP GMINNY WOJEWÓDZKIEGO KONKERSU BIOLOGICZNEGO

Konkurs odbył sie 18 lutego.Uczennica naszej szkoły Agnieszka Junik zajęła w tym konkursie I miejsce i zakwalifikowała się do konkursu wojewódzkiego . Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

nauczyciel uczący - mgr Alicja Stefan

ETAP GMINNY WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU FIZYCZNEGO

Konkurs odbył się 29 stycznia w Dobrzeniu Wielkim. Reprezentantka naszej szkoły Agnieszka Węgrzynowska zajęła w konkursie II miejsce

nauczyciel uczący - mgr Jan Grzegrzółka

POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI

8 grudnia z Zespole Szkół w Dobrzeniu wielkim odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Parkach krajobrazowych. Nasza drużyna w składzie Agnieszka Junik, Dawid Polok, Joanna Eifler, Agnieszka Węgrzynowska zajęła I miejsce.
Natomiast 13.01.2010 r. równiez w Zespole Szkół w Dobrzeniu Wielkim odbył się III etap konkursu " Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski 2010". Do konkursu przystąpiło osiem drużyn reprezentujących gimnazja w Kup,Wołczynie, Starych Siołkowicach,Chocianowicach, Skorogoszczy,Kościerzycach i Bogacicy. Na tym konkursie nasza drużyna ( w tym samym składzie) zajęła III miejsce.

nauczyciel uczący - mgr Alicja Stefan

ETAP GMINNY WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Uczeń naszej szkoły Dawid Polok zajął I miejsce i zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego.

nauczyciel uczący - Klaudia Hildebrandt - Kałuża

ETAP GMINNY WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU POLONISTYCZNEGO

W konkursie startowały trzy uczennice naszej szkoły i zajęły:
II miejsce Agnieszka Węgrzynowska
II miejsce Anna Kulikowska
IV miejsce Sonia Pomykała

nauczyciel uczący - mgr Marianna Gerstel

ETAP GMINNY WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU CHEMICZNEGO

Gospodarzem tego konkursu była nasza szkoła. Uczennica klasy III gimnazjum Agnieszka Węgrzynowska zajęła II miejsce.

nauczyciel uczący - Anna Dzierżan - Tarapacz

ETAP GMINNY WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU GEOGRAFICZNEGO

Naszą szkołę reprezentował w tym konkursie Dawid Polok, który zajął II miejsce i zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego.

nauczyciel uczący - mgr Regina Janczy