Szlachetna Paczka 2015

Nasza szkoła po raz kolejny aktywnie włączyła się w zorganizowanie pomocy. W tym roku otoczyliśmy opieką 92 letnią panią Alicję.

Podczas zbiórki udało się zebrać najpotrzebniejsze rzeczy. W kartonach znalazły się produkty żywnościowe, środki czystości, słodycze, ubrania, garnki, radio, a przede wszystkim wersalka i wirówka tak potrzebna pani Alicji.

Nikogo nie trzeba było namawiać do udziału w tej akcji. Rodzice i uczniowie chętnie się do niej włączali  - przynosząc rzeczy, o które prosiliśmy lub wrzucając ( tak jak w przypadku gimnazjalistów) do puszek  przysłowiowe grosiki , za które dokupiliśmy pozostałe produkty. Dzięki  ofiarności darczyńców udało nam się przygotować 15 paczek, które opkowaliśmy i pięknie ozdobiliśmy.

Bardzo dziękujemy za oddanie i czynny udział tym, którzy wspomagali akcję: rodzicom, nauczycielom i uczniom.

Szczególne podziękowania kierujemy do pana Grzegorza Gulczyńskiego, który pomógł dostarczyć  paczki do magazynu w Opolu, państwu Usyk za podarowanie wersalki , pani Kądziołce za wirówkę, państwu Leszczyńskim za zakup radia. Oczywiście nie sposób tu wymienić wszystkich osób , które zaangażowały się w  tegoroczną akcję.

Dziękujemy za ofiarowany czas, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka.

Katarzyna Wojnarowska  - koordynator akcji

zdjęcia  oraz krótka wypowiedź pani Katarzyny Wojnarowskiej na antenie Radia Opole: http://radio.opole.pl/100,134886,final-szlachetnej-paczki-w-opolu-paczki-trafiaja

Relacja z przekazania paczki:

Drogi Darczyńco,

razem daliśmy rodzinie w trudnej sytuacji nadzieję na lepsze jutro!

Dziękujemy za czas, zaangażowanie w przygotowanie paczki. Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.

Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem OPO-1544-421409), chciał przekazać kilka słów od siebie.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.
Pani Alicja cieszyła się z paczek i była wzruszona. Nie spodziewała się tylu paczek. Podczas rozpakowywania cieszyła się z każdej rzeczy w pudełku. Widząc wersalkę nie mogła w to uwierzyć ale się bardzo cieszyła. W pewnym momencie się popłakała. Pani Alicja ucieszyła się również z wirówki dzięki czemu będzie mogła odwirowywać pranie. Pani Alicja podczas rozpakowywania prezentów ciągle dziękowała wszystkim. Bardzo jej się podobało również opakowanie paczek.
Co chce Państwu przekazać wolontariusz:
Dziękuję bardzo za zorganizowanie wspaniałej paczki. Dziękuję również za chęć i poświęcony czas. Paczki były piękne jak i również były pięknie opakowane.
Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:
Życzę Państwu wesołych Świąt oraz dużo zdrowia!

W XV edycji SZLACHETNEJ PACZKI impuls do zmiany otrzymało ponad 20 700 rodzin, których odwiedziło ponad 10 000 wolontariuszy. Paczki przygotowało ponad 700 000 darczyńców. Dziękujemy, że byłeś wśród nich.