Święto Pieczonego Ziemniaka.

Bajka o ziemniaku

Dawno temu dobry król przywiózł z dalekiej wyprawy pewną roślinę, o której mówiono, że jest pożyteczna. Kazał posadzić ją w przypałacowym ogrodzie i niecierpliwie czekał, co z tego wyrośnie. Po jakimś czasie pojawiły się badyle. Zakwitły, ale kwiatki nie były zbyt ładne. Zielone owocki również nie były smaczne. Zagniewany król kazał roślinę wyrwać z korzeniami i spalić. Dworzanie rozkaz wykonali. Gdy ognisko się dopalało, któryś ciekawy, rozgarnął popiół, aby sprawdzić co tak ładnie pachnie. Upieczone w żarze ogniska ziemniaki nie tylko ładnie pachniały, ale też były bardzo smaczne. I tak zaczęła się wielka kariera ziemniaka potocznie zwanego kartoflem.

Tą bajką pani Daria Pieczara 23 września rozpoczęła  Święto  Pieczonego Ziemnaka w którym na zaproszenie nauczycielek pprzedszkola i przedszkolaków uczestniczyła klasa I .

Były pląse, prace plastyczne, pyszna grochówka i oczywiście ziemnaki z ogniska.

W imieniu klasy I dziękujemy za zaparosznie i wspaniałą zabawę.